I Kjøpsvik finnes det en viktig møteplass for ungdom: Kirkeklubben i Kjøpsvik kirke. Her samles ungdom fra 7. klasse og oppover til en sosial kveld med aktiviteter, konkurranser og et kort program.
Kirkeklubben er et lokalt ungdomsarbeid knyttet til Norges KFUK-KFUM, og drives av engasjerte ledere som ønsker å skape et trygt og inkluderende miljø for ungdom i bygda.
Klubben møtes onsdager i skoleåret kl. 18.00–21.00 i underetasjen i Kjøpsvik kirke.

På Kirkeklubben er det rom for både aktivitet og prat. Ungdommene kan blant annet spille:
biljard
bordtennis
airhockey
fotballspill
dart
minicurling
ulike brettspill
I tillegg finnes det musikkrom og bandrom med instrumenter som trommer, gitarer og keyboard – et sted hvor ungdom kan spille, synge eller høre på musikk sammen.
Kl 19.30 samles alle til en programhalvtime. Her er det gjerne litt informasjon, en kort andakt og ulike konkurranser – som tipping eller rebus.
Andakten tar ofte utgangspunkt i et bibelvers, men kan også handle om temaer som er aktuelle for ungdommene der og da.
Det arrangeres også turneringer i løpet av året, for eksempel i bordtennis, biljard eller airhockey, med premier til vinnerne.

Kirkeklubben har også et eget ungdomsstyre. Styret består av 4–5 ungdommer som er medlemmer i KFUK-KFUM og velges for to år av gangen.
Styret er med på å:
arrangere turneringer
bidra i driften av klubben
foreslå innkjøp av utstyr
påvirke hva som skjer på klubbkveldene
Dette gjør at ungdommene selv får være med og forme tilbudet.
Et viktig mål for Kirkeklubben er at alle skal ha det bra og føle seg velkommen. Det legges vekt på at man viser respekt for hverandre og tar vare på både mennesker og utstyr.
Kiosken er også en viktig del av kvelden. Her selges brus og snacks til lave priser, og overskuddet går tilbake til klubbdriften.

Kirkeklubben i Kjøpsvik er ett av mange lokale initiativ som er med på å skape møteplasser for barn og unge i Nordland.
Gjennom medlemskap i Norges KFUK-KFUM får ungdom blant annet mulighet til å delta på arrangementer, leirer og festivaler.